<![CDATA[sportanalytic.com]]> ru <![CDATA[Скоро все буде. Чому УПЛ успішно завершить сезон]]>

Футбольний журналіст Ігор Циганик стверджує, що УПЛ планує завершити всі заплановані матчі і навіть не має альтернативного плану. Повідомляє сайт Sportanalytic.com.

Хоча здається, що це надто оптимістичне твердження, а уряд України лише посилює карантин, так виглядає, що Україна має всі шанси не повторити сценарію Італії та Іспанії. У цій величезній хвилі загальної паніки та страху спробуємо подивитися на речі з холодною головою і побачити світло в кінці тунелю. Отож, пункт перший. В Італії та Іспанії переважна більшість смертей - це люди, котрим виповнилося 75 і більше років. Звісно, кожну окрему людину дуже шкода, але якщо перенести цей досвід на наші реалії, то мусимо визнати, що українці до такого віку взагалі рідко доживають. Згідно із статистикою середня тривалість життя в нашій країні становить 71 рік. Зате середній вік померлих від коронавірусу в Італії - 79 років. Так, у нас від цього помирають і молодші, але в кожному правилі бувають прикрі виключення, в тому числі і через хронічні хвороби. Наприклад, в Іспанії від коронавірусу помер 21-річний футбольний тренер. У нього був рак.

Йдемо далі. В тій же Італії до числа померлих від коронавірусу записують усіх, в кого знайшли цю інфекцію, і не обов'язково, що саме вона спричинила смерть. Тобто якщо старенька людина померла від інфаркту або інсульту, але в неї був коронавірус, то їх додають до статистики загиблих саме від коронавірусу. Вловлюєте різницю? До речі, головний санітарний лікар України пан Ляшко зізнався, що у нас рахують так само. Повертаємося до нашої статистики. За офіційними даними коронавірус вже місяць є в Україні. За цей час захворіли трохи більше 1 тисячі людей, померли майже 30. У той же час, лише за один тиждень з 23 по 29 березня на звичайний грип захворіли більше 150 тисяч людей. І це тільки ті, які звернулися до лікаря! І це на карантині!

Ми продовжимо рухатися виключно по статистиці, адже з цифрами не посперечаєшся. Отож, лише за січень в Україні загинула від пневмонії 621 людина. Ви чули тоді про загальний карантин? Всі підприємства зупинилися, області позакривалися? Зараз же, нагадаю, менше 30-ти за той же місяць. Порівняємо статистику поширення коронавірусу у нас та в Туреччині, де першого хворого також виявили місяць тому. Україна: 1 тисяча хворих. Туреччина: 21 тисяча хворих. Відчуваєте різницю?

А тепер останній аргумент. БЦЖ. Це щеплення проти туберкульозу, котре в Україні роблять обов'язково одразу після народження. Останнім часом європейські вчені активно вивчають його вплив на захворювання та смертність від коронавірусу. Статистика нам каже: у країнах, де таке щеплення є обов'язковим, смертність від "корони" на 1 мільйон населення зараз складає 1 особу. У нас поки навіть менше: 37 млн населення - 27 смертей. Зате в країнах, де БЦЖ роблять лише в окремих випадках, ця цифра складає орієнтовно 36 смертей на 1 млн населення. Вчені з Нідерландів вже відібрали групу добровольців-пенсіонерів, котрим зараз робитимуть щеплення БЦЖ у надії, що це допоможе.

Висновок: є всі шанси сподіватися, що пандемія коронавірусу в Україні не буде косити нас тисячами. Але це абсолютно не означає, що зараз потрібно їхати на шашлики. Треба дотримуватися всіх умов карантину і допомогти лікарям ще більше зменшити вплив інфекції. Але панікувати і боятися постійно - це також не варіант. Все буде добре, дорогі читачі. Припускаю, що вже з середини травня будемо мати рішення про відновлення матчів УПЛ, спершу без глядачів, а потім вже із заповненими трибунами. Але для цього всім нам треба бути дисциплінованими, витримати цей місяць, щоб потім повноцінно насолоджуватися життям.

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Сайт Sportanalytic.com, читай новини про спорт українською! ]]>
Спорт http://sportanalytic.com?id=253280 Sat, 04 Apr 2020 16:00:00 GMT
<![CDATA[Батіг і пряник. Що УЄФА тепер зібралася робити з футболом]]>

Віце-президент УЄФА Мішель Ува поділився думками і враженнями про те, як все ж буде завершено футбольний сезон. Повідомляє сайт Sportanalytic.com.

Спершу варто нагадати, що перший чемпіонат у Європі вирішив не чекати зменшення епідемії коронавірусу і офіційно підвів підсумки сезону. "Брюгге" Едуарда Соболя офіційно проголошений чемпіоном країни, розподілені також місця у єврокубках. Саме на цю ситуацію і відреагував пан Ува, адже спершу гуляли чутки про те, що УЄФА не буде допускати у єврокубки команди з тих чемпіонатів, де місця визначать самовільно. Втім, футбольний функціонер запевнив, що Бельгія отримає свої місця у Лізі чемпіонів та Лізі Європи, адже для УЄФА головне - це життя та здоров'я людей.

Разом з тим, містер Ува попросив інші асоціації не завершувати чемпіонати негайно і почекати ще місцяць або навіть довше, щоб глянути на розповсюдження коронавірусу у їхніх країнах. Є сподівання, що до літа поширення хвороби точно піде на спад, тож протягом літа цілком можна буде дограти всі чемпіонати. УЄФА залишає за асоціаціями право визначати всі місця у турнірній таблиці навіть без догравання поєдинків, однак стверджу, що поспішати із цим не варто. До слова, у Бельгії ніхто цього сезону не вилітає, тож такий варіант в УПЛ точно став би втіленням "рожевих мрій" львівських "Карпат".

УЄФА також розіслала асоціаціям свої плани щодо завершення єврокубків. Остаточне рішення щодо цього буде прийнято в середині травня, а самі матчі Ліги Європи та Ліги чемпіонів планують провести у липні-серпні. Із цього можна зробити висновок, що УЄФА спершу планує принаймні місяць проводити виключно внутрішні змагання, а вже потім відновлювати міжнародні матчі. Логіка у цьому справді є, адже якщо у певних країнах можуть дозволити грати за порожніх трибун, то кордони можуть бути все одно закритими і навіть для футболістів навряд чи зроблять виключення. Як би там не було, але практично всі експерти сходяться на тому, що вже влітку ми будемо згадувати про коронавірус лише як про страшний сон.

Ігор Цвик, головний редактор Sportanalytic.com

Сайт Sportanalytic.com, читай новини про спорт українською! ]]>
Спорт http://sportanalytic.com?id=253261 Fri, 03 Apr 2020 14:44:22 GMT