Формула-1. Алонсо здобуває першу перемогу для Ferrari

Опубліковано: 12:01, 14 Кві 2013 р.

Розмір тексту:
На забрудненій трасі від бетонних заводів, що розташовані поблизу, пройшов старт третього етапу Чемпіонату світу Формула-1 Гран-прі Китаю. Для "Піднебесної" ці "Великі призи" стали ювіленими - десятими у не тривалій історії автоперегонів у цій країні.

Гонка розпочалася із старту з поулу британця Льюїса Хемілтона, котрий у боротьбі зумів захистити свою "вершину" від атак Алонсо і Масси. На старті виникли проблеми у... ні не Веббера, як ви могли подумати, а у Кіма Ряйкконена.

На шостому колі виникли перші проблеми у Сутіла, в якого перед поворотом після довгої прямої ззаду врізався пілот Торо Россо Вернь. Як результат, обидва пілоти зійшли з траси. Трохи пізніше не оминули неприємності і минулорічного тріумфатора китайського гран-прі німця Ніко Росберга, який змушений був залишити трасу. У свою чергу дещо у кумедний, але не приємний епізод потрапив Марк Веббер, спочатку його "підрізав" Ріккардо із Торо Россо, через що австралієць заїхав у бокси. Ну а механіки не докрутили йому заднє колесо. Шина під час гонки відлетіла, виконуючи кругові кульбіти, стараючись влучити у наздоганяючі боліди.

Мабуть долю цієї гонки вирішили правильні тактики команд, котрі особливо актуальні через проблему із швидким зношуванням шин Pirelli. Хемілтон після кількох кіл почав дуже швидко втрачати у швидкості і його зуміли досить легко перед першим поворотом обійти обидві Ferrari. Ряйкконен після провального старту зумів надолужити втрачене, навіть не дивлячись на контакт із Пересом. У результаті фін здобув друге місце. Але знову ж Кімі сказав після гонки, що його болід був із самого початку налаштований не вірно - була не достатня поворотність.

Що стосується переможця Гран-прі Китаю Фернандо Алонсо, пілот досить рівно провів всю дистанцію перегонів. Так, виникали ситуації у яких гонщик демонстрував всю свою майстерність і талант. У Кімі та Льюїса були шанси наздогнати Алонсо. Що ж, тепер іспанець може боротися за титул із самого початку сезону, а не так як минулого року, коли Ferrari наздогнала своїх конкурентів на фінішну частину сезону.