Надія українського боксу - про кар’єру, досягнення та війну | Новини спорту | спортивні новини від Sportanalytic.com

Надія українського боксу - про кар’єру, досягнення та війну

Опубліковано: 15:50, 30 Лист 2022 р. 

Розмір тексту:    
4278_0759c6dfe02af7a95e4320280b181ca5.jpg

Історія Івана Сапуна, який в цьому році став бронзовим призером чемпіонату Європи, схожа на казку чи на справжній мотивуючий спортивний фільм. Українець, увесь міжнародний досвід якого вмістився в кілька місяців, встиг стати призером двох чемпіонатів Європи – серед спортсменів до 22 років та дорослих, "завіруситися" в інтернеті та отримати звання найкращого боксера Києва.

На відміну від багатьох своїх колег Іван ще в 14 років розмірковував, чому присвяти життя – спорту чи музиці, а переїхавши до Києва працював різноробочим на будівництвах та охоронцем, аби втілити в життя свою мету. Поки що це йому непогано вдається.

Історія Івана Сапуна, який в цьому році став бронзовим призером чемпіонату Європи, схожа на казку чи на справжній мотивуючий спортивний фільм. Українець, увесь міжнародний досвід якого вмістився в кілька місяців, встиг стати призером двох чемпіонатів Європи – серед спортсменів до 22 років та дорослих, "завіруситися" в інтернеті та отримати звання найкращого боксера Києва.

На відміну від багатьох своїх колег Іван ще в 14 років розмірковував, чому присвяти життя – спорту чи музиці, а переїхавши до Києва працював різноробочим на будівництвах та охоронцем, аби втілити в життя свою мету. Поки що це йому непогано вдається.

- Іване, за останні півроку кілька українських боксерських відео стали вірусними. Перше - з вашим вигуком "Слава Україні" та потужною відповіддю із зала "Героям Слава" на чемпіонаті Європи. Це експромт чи запланована акція?

- Я не вперше це робив. Це давня історія. Це не заготовка, просто хотів продемонструвати, що я з України, наша країна бореться за свою незалежність і майбутнє. Я не розраховував, чи хтось відповість, чи ні. Це просто стан душі та поклик серця.

У нас просто надзвичайно дружня команда, всі один одного дуже підтримують. На моєму бою було дуже багато наших хлопців, вони – відповіли.

- Друге вірусне відео – тренування молодіжної збірної на базі в Конча-Заспі при світлі ліхтариків мобільних телефонів.

- Так, бачив його. Повага до хлопців. Зараз усім із відключеннями світла доводиться коригувати свої тренування. Оскільки місце де я тренуюсь – спортивний клуб "Вітязь" - учбовий заклад, то світло у нас відключають у другій половині дня. Тому зранку проводимо роботу с парах, спаринги, а ввечері – снарядна робота, загально-фізична підготовка. Два тренування займають 4-5 годин.

Але з вимкненням світла є й свої плюси – люди більше почали спілкуватися. У нас до того ж дуже дружній колектив. Після тренувань часто йдемо до мене додому – граємо в настольні ігри, інколи в карти, спілкуємося.

- Сам винаймаєш квартиру?

- Ні, Федерація боксу Києва. Дуже вдячний Олександру Володимировичу Негоді, який нині очолює Федерацію боксу Києва, де в мене повірили, коли я ще не мав хороших результатів. Але вже тоді, мабуть, в мені щось розгледіли: винаймали квартиру, вирішували різноманітні організаційні питання.

- Ваші рідні зараз в Запоріжжі?

- Так, батьки, дядько. Наша квартира в Запоріжжі часткова розбита. Постійні обстріли. Так, для людей, які там живуть, суджу по своїм рідним, це вже звичне явище. Пристосувалися. Важко, але, як вони говорять, це наша земля, й ми нікуди не поїдемо.

Я сам із Запорізької області, й нашу громаду дуже часто обстрілюють. Навіть спілкуючись із рідними телефоном, чуєш вибухи.

- Як давно переїхали до Києва?

- В 2015-му році. Закінчив дев’ять класів у Запоріжжі, й переїхав у Київ, вступати в спортивний інтернат.

Взагалі, це цікава історія. Якщо говорити з сьогоднішнього досвіду, то можу пожартувати: до переїзду по-справжньому, точніше по професійному, боксом і не займався. Але мій запорізьський тренер вірив у мене й запропонував такий варіант навчання та розвитку. Подумав: чому б ні? Якщо не вийде поступити, то хоча б Київ побачу, погуляю.

Пам’ятаю, що приїхав о сьомій ранку, а спаринги в мене були заплановані на 12 годину дня. О сьомій ранку, до речі, приїхав й мій нинішній тренер - Олександр Станіславович Позняк. І весь час, усі ці п’ять годин він був зі мною: все показував, розповідав. Ще й жартував: "Мовляв, якщо ти не вмієш боксувати, чи погано відбоксуєш, я тебе приб’ю. Скільки часу на тебе витратив. Ти маєш нормально відпрацювати". Але вже після першого раунду першого боя тодішній керівник боксерського напрямку в інтернаті Віктор Павлович Хлистов сказав: "Ми тебе беремо". Його слова передав мені тренер, сказав: "Беремо, просто добоксуй". І скажу так: саме після переїзду я почав уже серйозно займатися боксом.

- Але ж зачекайте, ваш перший тренер, мабуть, бачив щось, що порадив самий такий розвиток твого життя?

- У Запоріжжі мене тренували Ігор Миколаєвич Байрак і мій рідний дядько, ще й хрещений батько Роман Миколаєвич Сапун. Він сам займався боксом, майстер спорту. Я тричі на тиждень займався боксом, а також ходив у музичну школу. Грав на віолончелі.

- Незвичне поєднання.

Так, погоджуюся. Але це не лише не заважало й приносило задоволення, а й допомагало. Річ у тім, що смичок ти тримаєш правою рукою. Оскільки я – шульга й боксую не в отордоксальній стійці, то ще таким чином розробляв і праву, передню для себе в боксі руку.

Тож переді мною був вибір – міг ще й довчитися в музичній школі й взяти напрямок освіти контрабас. Але я вибрав бокс, тому сталося як сталося. Але любов до класичної музики збереглася. Тренуюсь під рок, під класичну – відпочиваю.

- В школі вчилися добре?

- Нормально. Після переїзду в Київ оцінки погіршилися. Але вже тоді мабуть зрозумів, що ставку робитиму на спорт.

- Батьки просто відпустили в Київ?

Думаю, їм було важко, але вони розуміли, що цей мій шанс на життя, яким я тьфу-тьфу, поки користуюсь. Дядько щось говорив моєму батьку, але тато, як справжній голова нашої великої родини, рішення приймав самостійно. Гадаю, що він сам розумів, що є шанс, яким треба максимально скористатися. Й тоді почалися ці, так би мовити екстремальні тренування.

- Що маєте на увазі?

- По-перше, режим. Ти прокидаєшся о 8-й, ідеш на заняття. Об 11-й – у тебе тренування, потім знову навчання, а о 17-й – друге тренування. А ми з моїм тренером приходили о 10-й – за годину до основного тренування, потім займалися з усіма, а потім знову залишалися на самостійну роботу. Ввечері – так само.

- Це схоже на якийсь мотивуючий боксерський фільм…

- Якщо чесно, сам про це думав. Раніше, коли грошей не вистачало, підробляв і на будівництвах різноробочим, і в охороні. Але навіть за такого графіку тренування не пропускав. Старався так підібрати режим, щоб встигнути скрізь. Наприклад, в суботу в мене одне тренування, в неділю немає, то намагався працювати в ці дні. Було важко, але мав мету. А коли ти маєш мету й ціль, то знайдеш способи її досягти.

Мій тренер завжди мені казав: "Треба працювати, треба терпіти". Він усе розумів, але просто вірив у мене. За ці роки невдач вистачало й було досить багато, тому цінував і ціную кожну перемогу. Але завжди йшов з його девізом: "Треба ставати краще й ти до мети".

Олександр Станіславович Позняк – людина з таким ставленням до хлопців та спортсменів. Така ж історія зі вступом до київського спортінтернату та опікою від тренера була й у мого друга – він старший і поступав раніше. Зараз тренер для мене як другий батько. Він вірив і допомагав нам завжди, навіть, коли не було результату.

- В цьому році ви успішно виступили на континентальних першостях. А пам’ятаєте свої перші міжнародні змагання?

- Так, це був турнір Странджа в Болгарії. І перший між міжнародний бій був якраз проти цього англійця - Джорджа Кротті, за відео після бою з яким ви згадували. Тоді йому програв - дала взнаки нестача досвіду.

Після цього турнір тренер запропонував поїхати на чемпіонат Європи до 22 років, який проходив у Хорватії. Але не в своїй ваговій категорії ,а вищій, до 86 кілограмів. Подумав: як не як це шанс, треба їхати. Поїхав, став другим. Фінальний бій, як казали всі, був рівним. Але сталося, як сталося. Причому, перед фіналом зважився – вага була 81 кілограм. І це при тому, що я пішов на зважування після сніданку – переживав, що можуть взагалі не допустити. Добре, що все пройшло так, як треба.

На цей турнір підтримати нас приїхав Кирило Шевченко – він уже став президентом Федерації боксу України. Через тиждень – у мене новий міжнародний турнір, у Румунії, який був відбірковим до чемпіонату Європи серед дорослих. Виграв бій у суперника з Грузії, причому він в останньому раунді двічі так непогано мене вдарив головую, аж очі заплющилися. Але відбір я пройшов. Поїхав на чемпіонат Європи у Вірменію, де у півфіналі програв італійцю.

- По ділу?

- Взагалі до суддівства було багато претензій на цьому турнірі, й кількох наших боксерів просто вбили. Але щодо мене, то тут все по ділу.

- Але й реванш з Кротті також вдався?

- Так. Мені тренер навіть перед боєм казав: "Ти зараз не той Іван, що був два місяці тому". Та я сам це відчуваю, незважаючи на те, що міжнародний досвід, який отримав і маю, вмістився у два місяці.

- У вас олімпійська вагова категорія, в яку перейшов чемпіонт світу Олександр Хижняк. Усвідомлюєте, що вибороти ліцензію на Ігри в Парижі буде важко?

- Зараз буде чемпіонат України, потім – Європейські ігри, де будуть розігруватися ліцензії на Олімпіаду. Тому завдання номер один – виграти чемпіонат України, щоб потрапити на Євроігри. Далі – боротися за ліцензію. Будуть й інші турніри. І призери України також, думаю, отримають шанс поборотися за олімпійські ліцензії. Питання в тому, хто цей шанс отримає швидше.

Так, Олександр – дуже хороший боксер. Але крім нього в нашій ваговій категорії вистачає гарних бійців, яких треба перемагати, якщо, звісно, мрієш про Олімпіаду. Той же Богдан Толмачов, якому я програв у фіналі минулого чемпіонату.

З Хижняком ми перетиналися раніше лише на тренуваннях – робота в парах. З Толмачовим же боксував: перемагав його в юніорах, він мене – на молодіжному рівні, тепер – на дорослому. Тож завдання-мінімум – зрівняти з ним рахунок.

- Це найближче завдання. А глобальна ціль?

- В спорті, коли досягаєш однієї цілі, вона вже втрачає актуальність і треба рухатися до іншої. Зараз у мене мета – потрапити на Олімпіаду. Якщо виконаю її, буду прагнути виграти Ігри. Якщо вдасться – буду ставити іншу ціль. Тому, якщо чесно, навіть не знаю, що сказати про глобальну мету. Доки в мене є умови тренуватися, бажання тренуватися та боксувати, чому б не ставити максимальні цілі? Хоча, звісно, загадувати, а тим паче в нашій сьогоднішній ситуації, справа невдячна.

Плюс, все в мене змінюється так швидко, що спрогнозувати важко. Вчора я ще нічого не міг виграти, сьогодні – призер Європи.

- Вже готуєтесь під конкретних суперників на чемпіонат країни?

- Так, звісно. Зараз моєму тренеру став допомагати відомий у минуло український боксер Євгеній Барабанов. Він теж шульга, плюс людина з колосальним досвідом.

- Свої бої переглядаєш?

- Дуже рідко. Не полюбляю це. Мабуть, дуже самокритичний, задоволення від цього не отримую.

- Поразки переживаєш довго?

- Чотири-п’ять днів постійно думаю про них. До речі, мій тренер, це теж в собі тримає. Потім приходжу в зал, зустрічаюсь з ним, і він розказує, що треба виправити і вдосконалити.

- В своїй категорії ти - найвищий боксер?

- Один із. Чи допомагає це? Важко сказати. Я не завжди боксую на дистанції, можу й "зарубатися". У тій же Хорватії, де виступав у вищій категорії – боксував на дальній дистанції. На дорослому чемпіонаті Європи – йшов вперед і пресингував. Якщо подивитися мої бої, то, напевно, у всіх – перший раунд програв, далі йшов вперед і, як кажуть, "вигризав". Розумів і життя навчило, що шанс, який отримав, треба використовувати на максимум.

Артем Ганноченко

© Фото: Чемпіон      

© Джерело: champion.com.ua     
теги  Іван Сапун


Поділитись з друзями:

 
 
Система Orphus
 


 
Інші новини


Коментарі

 Додати коментар


Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
 


Реклама
{300r}

Результати онлайн

Турнірна таблиця
arrow right arrow left
УПЛ
Команда І О
1 Дніпро-1 Дніпро-1 14 35
2 Шахтар Шахтар 13 30
3 Динамо Динамо 15 30
4 Зоря Зоря 15 28
5 Олександрія Олександрія 13 24
6 Колос Колос 15 20
7 Ворскла Ворскла 15 18
8 Металіст 1925 Металіст 1925 14 18
9 Кривбас Кривбас 15 18
10 Верес Верес 15 17
11 Металіст Металіст 15 16
12 Минай Минай 14 14
13 Рух Рух 14 14
14 Інгулець Інгулець 14 13
15 Чорноморець Чорноморець 15 11
16 Львів Львів 14 9

УПЛ , Матчі 15 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості
23.11
Шахтар
3:2
Ворскла
25.11
Чорноморець
0:0
Металіст
26.11
Інгулець
1:0
Верес
26.11
Динамо
0:0
Металіст 1925
27.11
Львів
0:1
Колос
27.11
Зоря
1:1
Минай
28.11
Олександрія
1:1
Рух
28.11
Кривбас
2:1
Дніпро-1

Ліга 1
Команда І О
1 ПСЖ ПСЖ 21 51
2 Марсель Марсель 21 46
3 Ланс Ланс 21 45
4 Монако Монако 21 41
5 Ренн Ренн 21 40
6 Лілль Лілль 21 35
7 Лор Лор'ян 21 35
8 Ніцца Ніцца 21 31
9 Клермон Клермон 21 30
10 Ліон Ліон 21 29
11 Реймс Реймс 21 29
12 Тулуза Тулуза 21 29
13 Нант Нант 21 22
14 Монпельє Монпельє 21 20
15 Брест Брест 21 19
16 Труа Труа 21 19
17 Аяччо Аяччо 21 18
18 Страсбург Страсбург 21 15
19 Осер Осер 21 13
20 Анже Анже 21 8

Ліга 1 , Матчі 21 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості
01.02
Реймс
4:2
Лор'ян
01.02
Тулуза
4:1
Труа
01.02
Анже
1:2
Аяччо
01.02
Лілль
0:0
Клермон
01.02
Нант
0:2
Марсель
01.02
Монпельє
0:2
ПСЖ
01.02
Ланс
0:1
Ніцца
01.02
Ліон
0:0
Брест
01.02
Ренн
3:0
Страсбург
01.02
Монако
3:2
Осер

РПЛ
Команда І О
1 Зеніт Зеніт 18 38
2 Динамо М Динамо М 18 36
3 Сочі Сочі 18 31
4 ЦСКА ЦСКА 18 30
5 Краснодар Краснодар 18 29
6 Локомотив Локомотив 18 28
7 Крилья Совєтов Крилья Совєтов 18 27
8 Ахмат Ахмат 18 27
9 Спартак Спартак 18 23
10 Рубін Рубін 18 22
11 Урал Урал 18 19
12 Ніжній Новгород Ніжній Новгород 18 19
13 Арсенал Т Арсенал Т 18 19
14 Ростов Ростов 18 18
15 Уфа Уфа 18 16
16 Хімкі Хімкі 18 14

РПЛ , Матчі 19 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості

Прімера
Команда І О
1 Барселона Барселона 19 50
2 Реал Реал 18 42
3 Реал Сосьєдад Реал Сосьєдад 19 39
4 Атлетіко Атлетіко 19 34
5 Вільярреал Вільярреал 19 31
6 Бетіс Бетіс 19 31
7 Райо Вальєкано Райо Вальєкано 19 29
8 Осасуна Осасуна 19 28
9 Атлетік Атлетік 19 26
10 Мальорка Мальорка 19 25
11 Альмерія Альмерія 19 22
12 Жирона Жирона 19 21
13 Севілья Севілья 19 21
14 Валенсія Валенсія 18 20
15 Еспаньйол Еспаньйол 19 20
16 Сельта Сельта 19 20
17 Вальядолід Вальядолід 19 20
18 Кадіс Кадіс 19 19
19 Хетафе Хетафе 19 17
20 Ельче Ельче 19 6

Прімера , Матчі 19 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості
27.01
Альмерія
3:1
Еспаньйол
28.01
Кадіс
2:0
Мальорка
28.01
Жирона
0:1
Барселона
28.01
Севілья
3:0
Ельче
28.01
Хетафе
0:1
Бетіс
29.01
Вальядолід
1:0
Валенсія
29.01
Осасуна
0:1
Атлетіко
29.01
Сельта
1:0
Атлетік
29.01
Реал
0:0
Реал Сосьєдад
30.01
Вільярреал
0:1
Райо Вальєкано

Серія А
Команда І О
1 Наполі Наполі 20 53
2 Інтер Інтер 20 40
3 Лаціо Лаціо 20 38
4 Аталанта Аталанта 20 38
5 Мілан Мілан 20 38
6 Рома Рома 20 37
7 Удінезе Удінезе 20 29
8 Торіно Торіно 20 27
9 Болонья Болонья 20 26
10 Емполі Емполі 20 26
11 Монца Монца 20 25
12 Фіорентина Фіорентина 20 24
13 Ювентус Ювентус 20 23
14 Салернітана Салернітана 20 21
15 Лечче Лечче 20 20
16 Сассуоло Сассуоло 20 20
17 Спеція Спеція 20 18
18 Верона Верона 20 13
19 Сампдорія Сампдорія 20 9
20 Кремонезе Кремонезе 20 8

Серія А , Матчі 20 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості
27.01
Болонья
2:0
Спеція
27.01
Лечче
1:2
Салернітана
28.01
Емполі
2:2
Торіно
28.01
Кремонезе
1:2
Інтер
28.01
Аталанта
2:0
Сампдорія
29.01
Мілан
2:5
Сассуоло
29.01
Ювентус
0:2
Монца
29.01
Лаціо
1:1
Фіорентина
29.01
Наполі
2:1
Рома
30.01
Удінезе
1:1
Верона

Бундесліга
Команда І О
1 Баварія Баварія 18 37
2 Уніон Уніон 18 36
3 Лейпциг Лейпциг 18 35
4 Боруссія Д Боруссія Д 18 34
5 Фрайбург Фрайбург 18 34
6 Айнтрахт Ф Айнтрахт Ф 18 32
7 Вольфсбург Вольфсбург 18 29
8 Боруссія М Боруссія М 18 25
9 Байєр Байєр 18 24
10 Вердер Вердер 18 24
11 Майнц Майнц 18 23
12 Кельн Кельн 18 22
13 Хоффенхайм Хоффенхайм 18 19
14 Аугсбург Аугсбург 18 18
15 Штутгарт Штутгарт 18 16
16 Бохум Бохум 18 16
17 Герта Герта 18 14
18 Шальке Шальке 18 10

Бундесліга , Матчі 18 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості
27.01
Лейпциг
2:1
Штутгарт
28.01
Майнц
5:2
Бохум
28.01
Вердер
2:1
Вольфсбург
28.01
Герта
0:2
Уніон
28.01
Фрайбург
3:1
Аугсбург
28.01
Хоффенхайм
1:4
Боруссія М
28.01
Баварія
1:1
Айнтрахт Ф
29.01
Шальке
0:0
Кельн
29.01
Байєр
0:2
Боруссія Д

АПЛ
Команда І О
1 Арсенал Арсенал 19 50
2 Ман Сіті Ман Сіті 20 45
3 Ньюкасл Ньюкасл 20 39
4 МЮ МЮ 20 39
5 Тоттенхем Тоттенхем 21 36
6 Брайтон Брайтон 19 31
7 Брентфорд Брентфорд 20 30
8 Фулхем Фулхем 20 30
9 Ліверпуль Ліверпуль 19 29
10 Челсі Челсі 20 29
11 Астон Вілла Астон Вілла 20 28
12 Крістал Пелас Крістал Пелас 20 24
13 Ноттінгем Форест Ноттінгем Форест 20 21
14 Лестер Лестер 21 19
15 Лідс Лідс 19 18
16 Вест Хем Вест Хем 20 18
17 Вулверхемптон Вулверхемптон 20 17
18 Борнмут Борнмут 20 17
19 Евертон Евертон 20 15
20 Саутгемптон Саутгемптон 20 15

АПЛ , Матчі 21 туру      
Час
Канал
Господарі Рах. Гості
21.01
Ліверпуль
0:0
Челсі
21.01
Лестер
2:2
Брайтон
21.01
Саутгемптон
0:1
Астон Вілла
21.01
Вест Хем
2:0
Евертон
21.01
Борнмут
1:1
Ноттінгем Форест
21.01
Крістал Пелас
0:0
Ньюкасл
22.01
Ман Сіті
3:0
Вулверхемптон
22.01
Лідс
0:0
Брентфорд
22.01
Арсенал
3:2
МЮ
23.01
Фулхем
0:1
Тоттенхем

Авторські матеріали
Туманні перспективи. Що очікує на Забарного в 01/02, 12:30 // Блоги та авторські матеріали

Туманні перспективи. Що очікує на Забарного в "Борнмуті"

Буквально вчора захисник "Динамо" Ілля Забарний перейшов в англійський "Борнмут".
Шекспірівське питання. Чи варто Україні їхати на Олімпіаду з росіянами 31/01, 21:39 // Блоги та авторські матеріали

Шекспірівське питання. Чи варто Україні їхати на Олімпіаду з росіянами

Зовсім нещодавно Міжнародний олімпійський комітет почав знову думати, як би протягнути росіян та білорусів на власні офіційні змагання.
Циганков, Зінченко, Малиновський, Коваленко, Лунін, Соболь. Як зіграли українці у Європі 30/01, 14:30 // Блоги та авторські матеріали

Циганков, Зінченко, Малиновський, Коваленко, Лунін, Соболь. Як зіграли українці у Європі

Михайло Мудрик та Віталій Миколенко не грали, бо їхні клуби раніше вилетіли з Кубка Англії.Головні новини
Туманні перспективи. Що очікує на Забарного в 01/02, 12:30 // Блоги та авторські матеріали

Туманні перспективи. Що очікує на Забарного в "Борнмуті"

Буквально вчора захисник "Динамо" Ілля Забарний перейшов в англійський "Борнмут".
Шекспірівське питання. Чи варто Україні їхати на Олімпіаду з росіянами 31/01, 21:39 // Блоги та авторські матеріали

Шекспірівське питання. Чи варто Україні їхати на Олімпіаду з росіянами

Зовсім нещодавно Міжнародний олімпійський комітет почав знову думати, як би протягнути росіян та білорусів на власні офіційні змагання.
Циганков, Зінченко, Малиновський, Коваленко, Лунін, Соболь. Як зіграли українці у Європі 30/01, 14:30 // Блоги та авторські матеріали

Циганков, Зінченко, Малиновський, Коваленко, Лунін, Соболь. Як зіграли українці у Європі

Михайло Мудрик та Віталій Миколенко не грали, бо їхні клуби раніше вилетіли з Кубка Англії.
Немає і не буде. Чому 29/01, 16:00 // Блоги та авторські матеріали

Немає і не буде. Чому "Шахтар" не отримає грошей за перехід Тете в АПЛ

Сьогодні стало остаточно відомо, що півзахисник "Шахтаря" Тете відтепер виступатиме за "Лестер".

Стрічка новин
   12:30   Туманні перспективи. Що очікує на Забарного в "Борнмуті"  // Блоги та авторські матеріали
   21:39   Шекспірівське питання. Чи варто Україні їхати на Олімпіаду з росіянами  // Блоги та авторські матеріали
   14:30   Циганков, Зінченко, Малиновський, Коваленко, Лунін, Соболь. Як зіграли українці у Європі  // Блоги та авторські матеріали
   16:00   Немає і не буде. Чому "Шахтар" не отримає грошей за перехід Тете в АПЛ  // Блоги та авторські матеріали
   10:31   Лінь чи диверсія? Чому УАФ не призначила наставника збірної України  // Блоги та авторські матеріали
   22:30   Цікаві зміни. Як новий формат Ліги націй вплине на збірну України  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Талант з Венесуели. На якого форварда націлився "Шахтар"  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Переоцінка цінностей. Чому війна посприяла трансферам Мудрика та Циганкова  // Блоги та авторські матеріали
   23:45   Ярославський знову все? Чому тепер "Металіст" може не відродитися  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Мудрик, Циганков, Зінченко, Миколенко, Малиновський, Коваленко, Лунін. Як зіграли українці у Європі  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Титулований бразилець. Кого тепер хоче підписати "Шахтар"  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Карма топ-трансферів. Чому "Шахтарю" тепер важко купити новачка  // Блоги та авторські матеріали
   11:01   Головний бенефіціар. Хто найбільше виграє від трансферів Мудрика і Циганкова  // Блоги та авторські матеріали
   14:02   Зрада чи перемога? Як оцінити прихід Петракова в збірну Вірменії  // Блоги та авторські матеріали
   07:30   Циганков вільний. Чому "Динамо" затягнуло з трансфером Віктора  // Блоги та авторські матеріали
   12:00   Пробачать чи знищать? Що буде з Ракицьким після повернення в "Шахтар"  // Блоги та авторські матеріали
   08:30   Зінченко, Миколенко, Малиновський, Коваленко, Лунін. Як зіграли наші у Європі  // Блоги та авторські матеріали
   14:33   "Шахтар" - король. Як "гірники" все ж продали Мудрика за 100 млн  // Блоги та авторські матеріали
   18:30   Дивні поняття. Чому Суркіс втратить Циганкова безкоштовно  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Загрозливий прецедент. Чому Кубок України може втратити легітимність  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Манія величі? Чому Циганков навряд чи перейде у Європу  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Зінченко, Миколенко, Коваленко, Лунін. Як зіграли наші у Європі  // Блоги та авторські матеріали
   22:00   Чорт ногу зламає. Яким буде новий формат Кубка України  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Розвиток чи крок назад? Як оцінювати перехід Малиновського в "Марсель"  // Блоги та авторські матеріали
   19:00   Страх чи безстрашність? Як пояснити відмову Луніна йти в "Аякс"  // Блоги та авторські матеріали
   12:37   Естет від футболу. Легендарний Джанлука Віаллі помер від раку  // Блоги та авторські матеріали
   07:00   Зінченко, Малиновський, Миколенко, Коваленко, Лунін. Як зіграли наші у Європи  // Блоги та авторські матеріали
   06:16   Скандал на скандалі. Чому власники клубів УПЛ мають проблеми з законом  // Блоги та авторські матеріали
   11:00   Команда без тренера. Чому збірна України залишилася без наставника  // Блоги та авторські матеріали
   11:29   Зінченко, Миколенко, Ярмолюк, Лунін. Як зіграли наші у Європі  // Блоги та авторські матеріали
   00:30   Промоутер: Бій Усик-Фьюрі відбудеться   // Бокс
   23:55   Кубок англійської ліги. Визнались фіналісти змагань  // Футбол
   23:30   "Динамо" спрямує частину коштів від продажу Забарного на підтримку ЗСУ   // Футбол
   23:28   Клубний ЧС. "Аль Ахлі" розбив "Окленд" і вийшов в 1\4 фіналу   // Футбол
   22:30   Йовічевіч:Я хочу висловити Кривцову великий респект  // Футбол
   22:06   Ліга 1. 21 тур. ПСЖ здолав "Монпельє", "Марсель" переміг з Малиновським  // Футбол
   21:00   Коваленко вибув на кілька тижнів   // Футбол
   20:00   Офіційно. Екс-гравець "Металіста" перебрався в казахський клуб   // Футбол
   19:00   Невіл покладає великі надії на Кривцова   // Футбол
   17:46   "Динамо" підпише форварда з Європи   // Футбол
   17:12   Цітаїшвілі - про повернення в "Динамо"   // Футбол
   16:46   Забарний тепло попрощався з "Динамо"   // Футбол
   16:12   Агент Бєсєдіна: Артем планує повернутися в "Динамо"   // Футбол
   15:46   Ярмоленко може повернутися в "Динамо"   // Футбол
   15:12   Формула-1. Haas показав свій новий болід (ФОТО)   // Автомото
   14:46   Алієв: Після перемоги до влади в Україні мають прийти військові   // Футбол
   14:12   Офіційно. Таловєров перейшов в австрійський клуб (ФОТО)   // Футбол
   13:46   Срна: Кривцов - це легенда "Шахтаря"   // Футбол
   13:12   Кривцов - про перехід в "Інтер" Маямі: Я маю забезпечувати безпеку сім'ї   // Футбол
   12:46   Товариський матч. "Шахтар" - "Марібор". ОНЛАЙН  // Футбол
   12:30   Туманні перспективи. Що очікує на Забарного в "Борнмуті"  // Блоги та авторські матеріали
   12:13   УХЛ. "Дніпро" переміг "Київ" і очолив таблицю   // Хокей
   11:46   Суркіс - про трансфер Забарного в "Борнмут"   // Футбол
   11:12   Функціонер "Брайтона": Забарний один з кращих молодих захисників у світі  // Футбол
   10:46   Офіційно. "Ворскла" підсилилась бразильським нападником   // Футбол
   10:16   Польська преса розгромила Коноплянку   // Футбол
   09:48   Селезньов - про повернення в "Шахтар"   // Футбол
   09:20   "Динамо" "дивиться" таланта "Зорі"   // Футбол
   09:00   "Динамо" продало Забарного в АПЛ, нові клуби Бєсєдіна та Кривцова   // Футбол
   08:00   Агуеро: "Челсі" виграло від трансферу Мудрика   // Футбол
   06:30   Офіційно. "Кривбас" підписав африканського хавбека   // Футбол
   00:30   Арум сказав, де відбудеться бій Усик-Фьюрі   // Бокс
   23:30   Офіційно. "Динамо" відпустило Бєсєдіна в оренду   // Футбол
   22:55   Кубок Італії. 1/4 фіналу. "Інтер" мінімально обіграв "Аталанту" і йде далі  // Футбол
   22:30   Офіційно. Кривцов перейшов в клуб Бекхема  // Футбол
   22:19   Офіційно. Забарний став гравцем "Борнмута"   // Футбол
   21:59   Кубок Італії. 1/4 фіналу. "Інтер" - "Аталанта". ОНЛАЙН   // Футбол
   21:39   Шекспірівське питання. Чи варто Україні їхати на Олімпіаду з росіянами  // Блоги та авторські матеріали
   21:00   Гринь: Юрченко- найкраща "десятка", з якою я колись грав   // Футбол
   20:00   Судаков: Ніхто так не вірить в мене, як теща   // Футбол
Фотогалерея