Всього за 55-річний період участі в Олімпійських іграх українські спортсмени завоювали 567 медалі (станом на 2007 рік), з них: 219 золотих (особистих - 96), 162 срібних (особистих - 70), 186 бронзових (особистих - 71) нагороди.
Олімпійські чемпіони України
XV ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1952 ГЕЛЬСІНКИ
1. БОЧАРОВА НІНА – спортивна гімнастика (2 - ком., впр. на колоді)
2. ГОРОХОВСЬКА МАРІЯ – спортивна гімнастика (2 – ком., абс. перш.)
3. ЛЕОНКІН ДМИТРО – спортивна гімнастика (ком.)
4. ПУНКІН ЯКІВ – греко-римська боротьба (напівлегка вага)
5. ЧУКАРІН ВІКТОР – спортивна гімнастика (4 – ком., абс. перш., впр. на коні, опор. стрибок)
XVI ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1956 МЕЛЬБУРН
1. АСТАХОВА ПОЛІНА – спортивна гімнастика (ком.)
2. ДЕРЮГІН ІВАН – сучасне п’ятиборство (ком.)
3. ЛАТИНІНА ЛАРИСА – спортивна гімнастика (4 - ком., абс.перш., вільні вправи, опор. стрибок)
4. РОМАНЕНКО ВІТАЛІЙ – стрільба по рух. мішенях (“Олень, що біжить”)
5. РИБАК ІГОР – важка атлетика (легка вага)
6. ТИТОВ ЮРІЙ – спортивна гімнастика (ком.)
7. ЧУКАРІН ВІКТОР – спортивна гімнастика (3 – ком., абс., впр. на брус.)
8. ШАХЛІН БОРИС – спортивна гімнастика (2 – ком., впр. на коні)
XVII ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1960 РИМ
1. АСТАХОВА ПОЛІНА – спортивна гімнастика (2 – ком., впр.на колоді)
2. БОГДАН ІВАН – греко-римська боротьба (важка вага)
3. ГОЛУБНИЧИЙ ВОЛОДИМИР – легка атлетика(хода 20км)
4. КРЕПКІНА ВІРА – легка атлетика(стрибки у довжину)
5. ЛАТИНІНА ЛАРИСА – спортивна гімнастика (3 – ком., абс., вільні впр.)
6. ЛИСЕНКО (ШЕВЦОВА) ЛЮДМИЛА – легка атлетика(біг 800м)
7. НІКОЛАЄВА МАРГАРИТА – спортивна гімнастика (2 - ком., опор.стр.)
8. ЦИБУЛЕНКО ВІКТОР – легка атлетика(мет.списа)
9. ШАХЛІН БОРИС – спортивна гімнастика (4- абс., оп.стр., впр.на коні і брус.)
XVIII ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1964 ТОКІО
1. АСТАХОВА ПОЛІНА – спортивна гімнастика (2 – ком., впр. на колоді)
2. ВЕНГЕРОВСЬКИЙ ЮРІЙ – волейбол
3. ЖАБОТИНСЬКИЙ ЛЕОНІД – важка атлетика (2-га важка вага)
4. КРІС ГРИГОРІЙ – фехтування (шпага особ.)
5. ЛАТИНІНА ЛАРИСА – спортивна гімнастика (3 – ком., абс., вільні впр.)
6. ПОЯРКОВ ЮРІЙ – волейбол
7. ПРОЗУМЕНЩИКОВА ГАЛИНА – плавання (200м брас)
8. СИБІРЯКОВ ЕДУАРД – волейбол
9. ХІМІЧ АНДРІЙ – веслування на каное (двійка 1000м)
10. ЧУЖИКОВ МИКОЛА – веслування на байдарці-четвірці (1000м)
11. ШАХЛІН БОРИС – спортивна гімнастика (переклад.)
XIX ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1968 МЕХІКО
1. БЄЛЯЄВ ВОЛОДИМИР – волейбол
2. ГОЛУБНИЧИЙ ВОЛОДИМИР- легка атлетика (хода 20км)
3. ГУРЕВИЧ БОРИС – вільна боротьба (серед. вага)
4. ЖАБОТИНСЬКИЙ ЛЕОНІД – важка атлетика (2-га важка вага)
5. ІВАНОВ ВОЛОДИМИР – волейбол
6. ЛАПИНСЬКИЙ ЄВГЕН – волейбол
7. МАНКІН ВАЛЕНТИН – вітрильний спорт (клас“Фінн”)
8. МАТУШЕВАС ВАСИЛІУС – волейбол
9. МИХАЛЬЧУК ВІКТОР – волейбол
10. МОРОЗОВ ВОЛОДИМИР – веслування на байдарці-двійці
11. ПОЯРКОВ ЮРІЙ – волейбол
12. СИДЯК ВІКТОР – фехтування (шабля особ.)
13. ТЕРЕЩУК БОРИС – волейбол
14. ШАПАРЕНКО ОЛЕКСАНДР – веслування на байдарці-двійці
XX ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1972 МЮНХЕН
1. АВІЛОВ МИКОЛА – легка атлетика (десятиборство)
2. БАРКАЛОВ ОЛЕКСІЙ – водне поло
3. БОНДАРЧУК АНАТОЛІЙ – легка атлетика (мет. молота)
4. БОРЗОВ ВАЛЕРІЙ – легка атлетика (2 – біг на 100м і 200м)
5. ДИРДИРА ВІТАЛІЙ – вітрильний спорт (клас“Темпест”)
6. ЖЕЛЕЗНЯК ЯКІВ – стрільба кульова (“Кабан, що біжить”)
7. КОВАЛЕНКО СЕРГІЙ – баскетбол
8. КУРИШКО (НАГІРНА) КАТЕРИНА – веслування на байдарці (двійка 500м)
9. ЛЄДНЬОВ ПАВЛО – сучасне п’ятиборство (ком.)
10. МАНКІН ВАЛЕНТИН – вітрильний спорт (клас“Темпест”)
11. МОРОЗОВ ВОЛОДИМИР – веслування на байдарці-четвірці
12. ОНИЩЕНКО БОРИС – сучасне п’ятиборство (ком.)
13. ПАЛИВОДА АНАТОЛІЙ – баскетбол
14. РЯБЧИНСЬКА ЮЛІЯ – веслування на байдарці-одиночці
15. СЕМЕНЕЦЬ ВОЛОДИМИР – велоспорт (трек, тандем 2000м)
16. СТЕЦЕНКО ЮРІЙ – веслування на байдарці-четвірці
17. ФІЛАТОВ ЮРІЙ – веслування на байдарці-четвірці
18. ЦЕЛОВАЛЬНИКОВ ІГОР – велоспорт (трек, тандем 2000м)
19. ШАПАРЕНКО ОЛЕКСАНДР – веслування на байдарці-одиночці
XII ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1976 ІНСБРУК
1. БЯКОВ ІВАН – біатлон (ест. 4х 7,5км)
XXІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1976 МОНРЕАЛЬ
1. БОБРУСЬ (ПОРАДНИК) ЛЮДМИЛА – гандбол
2. ГЛУЩЕНКО (ЛАПШИНОВА) ТЕТЯНА – гандбол
3. ЗАХАРОВА ГАЛИНА – гандбол
4. ІЩЕНКО МИХАЙЛО – гандбол
5. КАРЛОВА ЛАРИСА – гандбол
6. КЛИМОВА (НАЗЕМБЛО) НАТАЛІЯ – баскетбол
7. КОЛЧИНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР – греко-римська боротьба (більше 100кг)
8. КОРОЛЬ ПЕТРО – важка атлетика (легка вага)
9. КУРВ’ЯКОВА РАЇСА – баскетбол
10. КУШНІРЮК СЕРГІЙ – гандбол
11. ЛАГУТІН ЮРІЙ – гандбол
12. ЛІТОШЕНКО (КІРКЕВИЧ) МАРІЯ – гандбол
13. ЛОБОВА (ГЕЦКО)НІНА – гандбол
14. МАКАРЕЦЬ (КОЧЕРГІНА) ТЕТЯНА – гандбол
15. НАГОРНИЙ СЕРГІЙ – веслування на байдарці-двійці (500м)
16. НОВИКОВ СЕРГІЙ – дзюдо (до 70кг)
17. ПАНЧУК (КОЛОМІЄЦЬ) ЛЮДМИЛА – гандбол
18. ПЕТРЕНКО СЕРГІЙ – веслування на каное-двійці (2 – 500м і 1000м)
19. ПІНІГІН ПАВЛО – боротьба вільна (68кг)
20. РЄЗАНОВ ОЛЕКСАНДР – гандбол
21. СЄДИХ ЮРІЙ – легка атлетика (метання молота)
22. ТИМОШКІНА (ШЕРСТЮК) НАТАЛІЯ – гандбол
23. ТУРЧИНА ЗІНАЇДА – гандбол
24. ФІЛАТОВ ЮРІЙ – веслування на байдарці-четвірці
25. ЧУКАНОВ АНАТОЛІЙ – велоспорт (шосе, ком. гонка на 100км)
26. ЧУХРАЙ СЕРГІЙ – веслування на байдарці-четвірці
XXII ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1980 МОСКВА
1. БАРКАЛОВ ОЛЕКСІЙ – водне поло
2. БЄЛОГЛАЗОВ АНАТОЛІЙ – вільна боротьба (52кг)
3. БЄЛОГЛАЗОВ СЕРГІЙ – вільна боротьба (57кг)
4. БУРАКОВ ВІКТОР – легка атлетика (біг ест. 4х 400м)
5. ЗАХАРОВА (ХЛУС) СТЕЛА – спортивна гімнастика (ком.)
6. ЗУБАРЄВА ОЛЬГА – гандбол
7. ЗЮСЬКОВА НІНА – легка атлетика (біг ест. 4х 400м)
8. КАРЛОВА ЛАРИСА – гандбол
9. КИСЕЛЬОВ ВОЛОДИМИР – легка атлетика (штовх. ядра)
10. КОЛЧИНСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР – греко-римська боротьба (більше 100кг)
11. КОЧЕРГІНА (МАКАРЕЦЬ) ТЕТЯНА - гандбол
12. КРАСЮК СЕРГІЙ – плавання (ест. 4 х 200м в/с)
13. КРИВОВ ВАЛЕРІЙ – волейбол
14. ЛАЩОНОВ ФЕДІР – волейбол
15. ЛЄДНЬОВ ПАВЛО – сучасне п’ятиборство (ком.)
16. ЛУК’ЯНЕНКО НАТАЛІЯ – гандбол
17. ЛУТАЄВА (БЕРЗІНА) ВАЛЕНТИНА – гандбол
18. МАКУЦ БОГДАН – спортивна гімнастика (ком.)
19. МАНКІН ВАЛЕНТИН – вітрильний спорт (клас“Зірковий”)
20. МАТЕ ІЛЛЯ – вільна боротьба (100кг)
21. МІСЕВИЧ ВІРА – кінний спорт (ком. виїздка)
22. МОВЧАН ВАЛЕРІЙ – велоспорт (трек, гонка переслідування, 4000м)
23. ОДИНОКОВА (БЕРЕЖНА) ЛЮБОВ – гандбол
24. ОЛІЗАРЕНКО НАДІЯ – легка атлетика (біг на 800м)
25. ПАЛЬЧИКОВА (БІЛЕЦЬКА) ІРИНА – гандбол
26. ПАНЧЕНКО ЮРІЙ – волейбол
27. ПОГАНОВСЬКИЙ ВІКТОР – кінний спорт (ком. долання перешкод)
28. ПОРАДНИК (БОБРУСЬ) ЛЮДМИЛА – гандбол
29. ПОСТРЄХІН СЕРГІЙ – веслування на каное-двійці
30. ПРИСЄКІН ЮРІЙ – плавання (ест. 4 х 200м в/с)
31. ПРОРОЧЕНКО (БУРАКОВА) ТЕТЯНА – легка атлетика (біг ест.4х400м)
32. РАХМАНОВ СУЛТАНБАЙ – важка атлетика (2-га важка вага)
33. СЄДИХ ЮРІЙ – легка атлетика (метання молота)
34. СИДОРЕНКО ОЛЕКСАНДР – плавання (400м компл.)
35. СМИРНОВ ВОЛОДИМИР – фехтування (рапіра особ.)
36. ТИМОШКІНА НАТАЛІЯ – гандбол
37. ТКАЧЕНКО НАДІЯ – легка атлетика (п’ятиборство)
38. ТУРЧИНА ЗІНАЇДА – гандбол
39. ФЕСЕНКО СЕРГІЙ – плавання (200м батерфляй)
40. ЧУХРАЙ СЕРГІЙ – веслування на байдарці-двійці (2 – 500м і 1000м)
XXIV ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1988 СЕУЛ
1. АВДЄЄНКО ГЕНАДІЙ – легка атлетика (стрибки у висоту)
2. БЄЛОГЛАЗОВ СЕРГІЙ – вільна боротьба (57кг)
3. БЄЛОСТЄННИЙ ОЛЕКСАНДР – баскетбол
4. БРИЗГІНА ОЛЬГА – легка атлетика (2 біг на 400м, ест. 4х400м)
5. БРИЗГІН ВІКТОР – легка атлетика (біг ест.4х400м)
6. БУБКА СЕРГІЙ – легка атлетика (стрибки з жердиною)
7. ВОЛКОВ ОЛЕКСАНДР – баскетбол
8. ГОБОРОВ ВАЛЕРІЙ – баскетбол
9. ДЖИГАЛОВА ЛЮДМИЛА – легка атлетика (біг ест.4х400м)
10. КИРИЧЕНКО ОЛЕКСАНДР – велоспорт (трек, гіт 1000м)
11. ЛЮТИЙ ВОЛОДИМИР – футбол
12. МИХАЙЛИЧЕНКО ОЛЕКСІЙ – футбол
13. МОНАКОВ ДМИТРО – стрільба стендова ( траншейний стенд)
14. ПІНІГІНА МАРІЯ – легка атлетика (біг ест.4х400м)
15. САМОЛЕНКО (ДОРОВСЬКИХ) ТЕТЯНА – легка атлетика (біг 3000м)
16. СТРАЖЕВА ОЛЬГА – спортивна гімнастика (ком.)
17. ТАТАРЧУК ВОЛОДИМИР – футбол
18. ТИЩЕНКО ВАДИМ – футбол
19. ЧЕРЕДНИК ОЛЕКСІЙ – футбол
20. ШКУРНОВА ОЛЬГА – волейбол
XVI ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1992 АЛЬБЕРВІЛЬ
1. ЖИТНИК ОЛЕКСІЙ – хокей
2. ПЕТРЕНКО ВІКТОР – фігурне катання (один.)
XXV ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1992 БАРСЕЛОНА
1. БЕБЕШКО СЕРГІЙ – гандбол
2. БРИЗГІНА ОЛЬГА – легка атлетика (біг ест.4х400м)
3. ГАВРИЛОВ ЮРІЙ – гандбол
4. ГУТЦАЙТ ВАДИМ – фехтування (шабля ком.)
5. ГУЦУ ТЕТЯНА – спортивна гімнастика (2 ком., абс.перш.)
6. ДЖИГАЛОВА ЛЮДМИЛА – легка атлетика (біг ест.4х400м)
7. ЖИРКО ОЛЕНА – баскетбол
8. КОРОБЧИНСЬКИЙ ІГОР – спортивна гімнастика (ком.)
9. КУЧЕРЕНКО ОЛЕГ – греко-римська боротьба (48кг)
10. ЛИСЕНКО ТЕТЯНА – спортивна гімнастика (ком.)
11. МІСЮТІН ГРИГОРІЙ – спортивна гімнастика (ком.)
12. ПОГОСОВ ГЕОРГІЙ – фехтування (ком.)
13. ТИМОШЕНКО ОЛЕКСАНДРА – художня гімнастика
14. ТКАЧЕНКО МАРИНА – баскетбол
15. ШАРІПОВ РУСТАМ – спортивна гімнастика(ком.)
XVII ЗИМОВІ ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1994 ЛІЛЛЕХАММЕР
1. БАЮЛ ОКСАНА – фігурне катання (один.)
XXVI ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 1996 АТЛАНТА
1. БРАСЛАВЕЦЬ ЄВГЕН – вітрильний спорт (клас“470”)
2. КЛИЧКО ВОЛОДИМИР – бокс (більше 91кг)
3. КРАВЕЦЬ ІНЕСА – легка атлетика (потрійний стрибок)
4. МАТВІЄНКО ІГОР – вітрильний спорт (клас“470”)
5. ОЛІЙНИК В’ЯЧЕСЛАВ – греко-римська боротьба (90кг)
6. ПОДКОПАЄВА ЛІЛІЯ – спортивна гімнастика (2 абс.перш., вільні вправи)
7. СЕРЕБРЯНСЬКА КАТЕРИНА – художня гімнастика
8. ТАЙМАЗОВ ТИМУР – важка атлетика (до 100кг)
9. ШАРІПОВ РУСТАМ – спортивна гімнастика (впр. на брусах)
XXVII ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2000 СІДНЕЙ
1. КЛОЧКОВА ЯНА – плавання (2 – 200м і 400м компл. плав.)
2. МІЛЬЧЕВ МИКОЛА – стрільба стендова
XXVIII ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ 2004 АФІНИ
1. БІЛОНОГ ЮРІЙ – легка атлетика (штовхання ядра)
2. ГОНЧАРОВ ВАЛЕРІЙ – спортивна гімнастика (впр. на брусах)
3. КЛОЧКОВА ЯНА – плавання (2 – 200м і 400м компл. плав.)
4. КОСТЕВИЧ ОЛЕНА – стрільба стендова (пневмат. пістолет)
5. МЕРЛЕНІ ІРІНІ – боротьба вільна (48кг)
6. НІКІТІН ЮРІЙ – стрибки на батуті
7. СКАКУН НАТАЛІЯ – важка атлетика (до 63кг)
8. ТЕДЕЄВ ЕЛЬБРУС – боротьба вільна (66кг)