ЧЄ-2014. Страсбург. Українські шпажисти стали четвертими

Опубліковано: 17:12, 13 Чер 2014 р.

Розмір тексту:

Збірна команда українських шпажистів у складі Богдана Нікішина, Максима Хвороста, Анатолія Герея та Ігоря Рейзліна завоювала четверте місце на Чемпіонаті Європи з фехтування 2014 року в Страсбурзі.

У дев'ятому беї чвертьфінальної зустрічі Україна-Естонія Богдану Нікішину вдалося завдати цілих 13, а Миколі Новосьолову — 9 уколів. Враховуючи підсумковий рахунок зустрічі - 19:13 на користь України, поєдинок виявився не тільки самим напруженим і захоплюючим за всю зустріч, але і самим продуктивним.

У півфіналі наші хлопці зустрілися зі швейцарцями. І знову сяють фінального дев'ятого бою і багато-багато нанесених уколів за 3 хвилини основного часу, і всього один укол за хвилину додаткового. І, на жаль, на цей раз не на нашу користь. Півфінальний поєдинок Україна-Швейцарія закінчився з рахунком 34:35 на користь останньої. Тепер українцям належало боротися за бронзу зі збірною Росії.

Першу половину зустрічі ініціатива була на боці Росії, і до кінця четвертого поєдинку українці програвали 5 уколів - 7:12. До 9 бою нашим вдалося «відіграти» 3 очки назад, і на поєдинок з Сергієм Ходос Богдан Нікішин виходив відстаючи на 2 уколи - 30:32. Далі було три хвилини приголомшливо красивого поєдинку, де Богдан то наздоганяв, то відривався від суперника і підсумком якого став нанесений на буквально останніх секундах основного часу 44 укол, який дозволив Богдану зрівняти рахунок - 44:44.

За правилами фехтувальних поєдинків у випадках, коли основний час закінчується, а рахунок рівний, суперникам надається хвилина додаткового часу, і долю матчу вирішує той один укол, який і буде завдано протягом даної хвилини. Якщо ж жодному з суперників не вдається нанести укол, то перемагає той, на чиєму боці був так званий «пріоритет», який випадковим чином розігрується між суперниками до початку хвилини додаткового часу. Цього разу пріоритет був на боці України, але вирішальний укол, завдав росіянин Сергій Ходос. Перемога була близька, але удача була не на нашому боці, і збірна Росії з рахунком 45:44 здобула перемогу над українцями і, таким чином, завоювала бронзову медаль Чемпіонату Європи 2014 року.

Джерело: Sportanalytic.com